Brasil on the plate ma przyjemność zaprosic Państwa w słodką podróż po Brazylii. Brazylijska kuchnia to mieszanka kuchni z całego świata- indiańskiej, europejskiej, afrykańskiej jak również japońskiej i libańskiej to wszystko czyni iż chyba każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. W słodkiej jej części dominują takie składniki jak orzeszki ziemne, orzeszki nerkowca, kokos, maniok w różnych postaciach, mleko skondensowane oraz cała gama mniej lub bardziej znanych owoców tropikalnych m.in. mango, marakuja, açaí, guawa żeby podać choć parę.

Po portugalsku osoby które lubią słodkie nazywa się „formigas” czyli mrówki bo tak jak one lgną do słodkości.W Brazylii mrówek nie brakuje a wiele nazw tutejszych słodkości wywołuje uśmiech na buzi, bo jak się nie śmiać skoro „beijinhos” (w skrócie bjs czyli kokosowe trufle) to po Polsku „całuski”, te z suszoną śliwką noszą nazwę „olho de sogra” – oko teściowej. Mamy również ciasto o wdzięcznej nazwie „pega marido” czyli „złapać męża”.

Nasze stoisko nie obędzie się oczywiście bez brigadeiros – najbardziej znanych i lubianych czekoladowych słodkości brazylijskich które w 2012 roku zostały uznane za najbardziej pożądany smak świata. Tak uznali amerykańscy kucharze gwiazdorzy, którzy dla kulinarnego magazynu „Saveur” ułożyli listę 100. rzeczy, które są najbardziej grzechu warte. Zapraszamy więc w słodką podróż z nami.

Do zobaczenia & bjs 🙂