SŁODYCZE: …..już samo patrzenie na nie powoduje często, że ulegamy „pokusie” degustacji. Słodycze to coś, czemu trudno się nam oprzeć.
Festiwal Słodyczy Świata  ma na celu przybliżenie bogatego dorobku światowego dziedzictwa w słodkościach. Każdy kraj ma swoje specjalności i przepisy.

Podczas Festiwalu chcemy zaprezentować właśnie tę  różnorodność poprzez prezentacje, degustacje czy okolicznościowe wydawnictwo. Będziemy prezentować ulubione słodycze krajów czy regionów takie jak  baklava, chałwa, sütlaç, khoi, laddu, rasagulla, dżelabi, tiramisu. Te apetyczne, znane czy mało znane nazwy – to już  zapowiedź niezwykłych prezentacji słodyczy świata. Wśród nich nie brakuje polskich specjalności, takich jak: krówki, kukułki, irysy, pańska skórka i inne.

Nie zabraknie w tym historii słodyczy jak mało znany fakt, że Polskie słodkości były też inspiracją dla innych. Niewiele osób na świecie wie, że przysmak włoskich ciast panettone to nic innego jak zmodyfikowana nasza babka drożdżowa, która zawędrowała z Królową Boną do Włoch.

Na Festiwalu  znajdą się każdego typu  słodycze od cukierków po lizaki, czekolady, ciasta czy kremy i lody.

To tu będzie można nauczyć się robić pannacotta, chałwę, czekoladę, lody, pudding ryżowy, tiramisu i inne przysmaki zaproponowane przez przedstawicielstwa dyplomatyczne reprezentowane w Polsce.

Wszystkie łasuchy – tak mali jak i  dorośli – będą mogli też skorzystać z degustacji i głosować na to, co najlepsze podczas Festiwalu Słodyczy Świata.

Zapraszamy do SPONSOROWANIA  Festiwalu Słodyczy Świata.

Dodatkowych informacji udziela:
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 66 24, e-mail: ck@festiwale.co